logo
Filmowanie wesel i ślubów

 

Tworzenie naszych filmów ślubnych wymaga od nas dużej ilości pracy i czasu.  To nie tylko same filmowanie  zabawy czy mszy ale również szereg innych zajęć, których klient nie widzi jak np. zwijanie kabli, rozstawianie świateł i noszenie ciężkiego sprzętu :)

 

Pomimo tego rodzaju zajęć praca filmowca czy fotografa jest bardzo przyjemna i ciekawa ale też i wymagająca. Fotograf czy kamerzysta staję się z czasem informatykiem, pozycjonerem czy też grafikiem. Rynek wymaga od nas, aby nie tylko skupić się na dobrych zdjęciach ale też i na innej pracy jak prowadzenie fanpaga czy przygotowanie ładnej grafiki do oferty.

 

Filmowanie wesel to wymagająca profesja też w sensie fizycznym. Siłownia czy regularna jazda na rowerze na pewno nie przeszkodzi. Dzień pracy to czasem ponad 13 godzin i warto dbać o kondycję poza sezonem.

 

Uważam, że osoby zajmujące się filmowaniem lubią te zajęcie i cenią sobie tą pracę.

 

 

 

 

Montaż filmów i edycja audio

 

Praca kamerzysty na weselu zaczyna się tuż po skończeniu nagrań. Cały etap wgrywania i pracy nad materiałem to wiele godzin spędzone w studiu. Edycja dźwięku, kolorów czy też edycja filmu ze wskazówkami klientów to praca wymagająca doświadczenia oraz wiedzy teoretycznej. Kamerzysta powinien operować na kilku programach, zwłaszcza do uzyskania efektów specjalnych – napisów 3D, maskowania, trackowania, słów motion, rotoskopii  czy z całego zakresu motion design. Dzięki temu film jest bardziej atrakcyjny dla widza choć nie należy zbytnio  przesadzać z efektami. Pospolite kamerowanie nie jest już na topie. Coś co było kiedyś modne przeminęło dlatego warto zaufać firmom, które zajmują się videofilmowanie.  

Wciąż interesujemy się nowościami w branży. Nieustannie bierzemy czynny udział w specjalnych kursach, szkoleniach oraz warsztatach odbywających się na terenie kraju oraz za granicą. Zdobytą podczas warsztatów wiedzę przekładamy na naszą codzienną pracę. Używamy najnowocześniejszego sprzętu zaufanych, znanych i cenionych w przestrzeni filmowo – fotograficznej marek. Pragniemy oferować naszym klientom usługi najwyższej jakości. Zatrzymujemy ważne chwile w kadrze – skorzystaj z naszych usług już dziś

 

 

 

Obróbka i edycja zdjęć

 

Fotograf  całkowicie zdaje sobie sprawę z tego, jak zrobić zdjęcia, żeby uwiecznione na nich osoby pozostały na dłużej w naszej pamięci.

Naturalne jest, aby wydobyć piękno danej sekundy i osób, które się na nich znajdują. To zadanie jedynie dla profesjonalisty, który prócz aparatu ma pomysł, wizję, sprzęt i wiedzę na temat fotografii i rejestracji.  Przy fotografiach samo ustawienie aparatu również nie wystarczy. Należy umieć znaleźć się w centrum wydarzeń, a po ukończonej imprezie udać się do studia, żeby tam przygotować zdjęcia i nagrać je na nośnik DVD czy CD. 

Nie wolno przecież oddać fotografii klientom na płycie, które nie zostały wcześniej z edytowane. Niejednokrotnie filmowanie ślubów i wykonywanie fotografii weselnych to usługi łączące się, a więc para młoda może u jednego profesjonalisty bądź też w jednym studiu zamówić obie usługi, które będą do perfekcji rejeastrować ten istotny dzień.

Do każdego zlecenia podchodzimy bardzo indywidualnie. Podczas fotografowania imprez okolicznościowych staramy się przede wszystkim przekazywać emocje. Staramy się, aby wykonywane przez nas zdjęcia wyrażały osobowość i charakter osób znajdujących się na fotografii.

 

 

Reportaż ze ślubu i wesela

 

W dzisiejszych czasach żaden ślub bądź też inna istotna uroczystość nie może odbyć się bez profesjonalisty, który będzie umiał utrwalić dane wydarzenie w tym dniu. Dobry reportaż charakteryzuje się różnorodnością kadrów, emocji i percepcją. W reportażu istotne jest przewidywanie aby żaden istotny moment nie został pominięty.

Uchwycenie uśmiechów, łez, radości czy małych dzieci to tylko nie które ważne elementy w pracy z aparatem. Dobrze by było aby stanowiło to spójny materiał oraz aby zdjęcia były w podobnej kolorystyce. Niedopuszczalne jest i nie stosuje się aby zdjęcia różniły się znacząco kolorami.

W reportażu nie zapominajmy o cichej pracy aby nie peszyć bohaterów i głównych aktorów. To nam pozwoli ukazać ten dzień w sposób jak najbardziej prawdziwy i naturalny. Sztuczność i ustawianie podczas reportażu ślubnego nie jest zbyt właściwe i polecane wg mnie.

Pamiętajmy o mocnych kadrach, kompozycji i wieloplanowości.  W wyborze zdjęć na płytę czy do albumu selekcjonujmy zdjęcia w taki sposób aby uzyskać mocną, intrygującą historię nawet gdy pozornie nic się nie dzieje.

To jest rzecz według mnie najtrudniejsza w reportażu ślubnym.

 

Wyjątkowe sesje zdjęciowe

 

Coraz bardziej popularne wśród nowożeńców są sesje plenerowe przed ślubem. Fotograf powinien uchwycić emocje jakie iskrzą pomiędzy zakochanymi. Powszechnym miejscem na takie sesje są parki czy alejki dla zakochanych ale zdarzają się też stare fabryki i galerie handlowe. Przyszła para młoda ma okazję oswoić się z obiektywem co zaprocentuje większą naturalnością na zdjęciach ślubnych. Jest to też test dla fotografa ślubnego jakie wydobędzie emocje i czy ma pomysł na sesje plenerową.

Sesje tego typu odbywają się długo przed planowaną uroczystością i są dobrą okazją na zaprezentowanie gościom swojej przyszłej wybranki czy wybranka w mediach społecznościowych np facebook.

Zdjęcia z sesji można użyć też przy zaproszeniach ślubnych, które są wręczane rodzinie i przyjaciołom.

Popularnym obecnie elementem są również filmy kręcone dla rodziców w podziękowaniu które są wyświetlane podczas ślubu. Zazwyczaj są to krótkie filmiki w których dzieci dziękując rodzicom w zabawny sposób okazują swoją wdzięczność. Jest to coraz bardziej popularne niż klasyczne kosze ze słodyczami i kawą.

 

XYX
ZDJECIA PLENEROWE DLA NOWOZENCOW

Pomysły na sesję zdjęciową wychodzą zazwyczaj od nowożeńców jak i od samego fotografa. Miejsce co prawda jest istotne, ale nie konieczne do uzyskania zadowalającego efektu. Najważniejszą rzeczą jest ukazanie ludzkich emocji, które są między zakochanymi. To jest właśnie zadanie dla fotografa. Świetna okazja, aby mieć zdjęcia nie tylko w białej sukni ale też po w stroju cywilnym i mieć pamiątkę na wiele lat.

Plener ślubny można wykonać w każdej lokalizacji. Najbardziej popularnymi miejscami na sesje są parki, łaki, uliczki czy lasy. Jednak można zdecydować się na innego rodzaju sesje i spróbować zorganizować ją w odważniejszych miejscach jak galerie handlowe, wesołe miasteczka czy opuszczone fabryki.

Zależy to w głównej mierze od klientów jak i od samego wykonawcy sesji. Uważam, że należy kierować się własnym gustem co do wyboru miejsca na sesje ślubną i jest to sprawa bardzo indywidualna.

Zapraszamy do kontaktu z nami wszystkie osoby zainteresowane. Chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania telefonicznie, mailowo.

 


logo
Studio Filmowe i Fotograficzne "Fotożeńcy"
E-mail: marcin@fotozency.pl
Telefon: 503 71 36 40

All rights reserved 2016 || 0.0107
stat4u