logo
Reportaż ze ślubu i wesela

 

W dzisiejszych czasach żaden ślub bądź też inna istotna uroczystość nie może odbyć się bez profesjonalisty, który będzie umiał utrwalić dane wydarzenie w tym dniu. Dobry reportaż charakteryzuje się różnorodnością kadrów, emocji i percepcją. W reportażu istotne jest przewidywanie aby żaden istotny moment nie został pominięty.

Uchwycenie uśmiechów, łez, radości czy małych dzieci to tylko nie które ważne elementy w pracy z aparatem. Dobrze by było aby stanowiło to spójny materiał oraz aby zdjęcia były w podobnej kolorystyce. Niedopuszczalne jest i nie stosuje się aby zdjęcia różniły się znacząco kolorami.

W reportażu nie zapominajmy o cichej pracy aby nie peszyć bohaterów i głównych aktorów. To nam pozwoli ukazać ten dzień w sposób jak najbardziej prawdziwy i naturalny. Sztuczność i ustawianie podczas reportażu ślubnego nie jest zbyt właściwe i polecane wg mnie.

Pamiętajmy o mocnych kadrach, kompozycji i wieloplanowości.  W wyborze zdjęć na płytę czy do albumu selekcjonujmy zdjęcia w taki sposób aby uzyskać mocną, intrygującą historię nawet gdy pozornie nic się nie dzieje.

To jest rzecz według mnie najtrudniejsza w reportażu ślubnym.

 


logo
Studio Filmowe i Fotograficzne "Fotożeńcy"
E-mail: marcin@fotozency.pl
Telefon: 503 71 36 40

All rights reserved 2016 || 0.0199
stat4u